Masz tylko dzisiaj. ŻYJ DZISIAJ!

Przeszłość i przyszłość są poza Twoim zasięgiem. Wczoraj przeminęło, a jutro może nigdy nie nadejść. Masz tylko dzisiaj. Więc ŻYJ DZISIAJ! Przeżyj ten dzień najlepiej jak potrafisz. Przeżyj go tak, aby wieczorem móc z satysfakcją pomyśleć „to był naprawdę fantastyczny dzień, dał mi tyle radości”.

Nie rozmyślaj każdego dnia nad tym, co się stało. Nie zmienisz przeszłości. Odrób lekcje, jakie dało ci życie, wyciągnij wnioski z porażek i błędów, by więcej ich nie popełniać i zajmij się dzisiejszym dniem.
Nie wybiegaj też ciągle w przyszłość, bo w ten sposób nigdy nie będziesz żył tu i teraz.
Przecież nie wiesz, ile dni życia jeszcze ci zostało. Czy więc nie powinieneś docenić każdego z nich? Czy każdy z tych dni nie powinien być wyjątkowy?

Dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia.
Nie zmarnuj go! Nie zmarnuj reszty swojego życia!

Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w twoim życiu.
Ciesz się każdą chwilą, która jest ci dana. Naucz się czerpać radość ze wszystkiego, co cię spotyka – sukcesów i porażek, pracy i odpoczynku, rozmów z przyjaciółmi, czytania książek, jazdy na rowerze, chodzenia po górach.
Bądź uważny – pewne momenty nigdy się nie powtórzą. Nie pozwól, aby cokolwiek ci umknęło. Kolekcjonuj wspomnienia! Pomyśl, jak piękne i spełnione będzie twoje życie, gdy świadomie będziesz przeżywał każdy dzień, gdy każdy dzień będziesz celebrował.

Nie odkładaj na jutro, pojutrze, za miesiąc, za rok robienia tego, co naprawdę lubisz, spędzania czasu z tymi, których kochasz, poznawania świata, dbania o przyjaciół, tworzenia szczęśliwej rodziny.
Nie odkładaj na później tego, co ważne.
Nie prześpij tego, co w życiu najlepsze.

Pamiętaj – dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia.
To, jaki będzie ten dzień, zależy od Ciebie.

Wyjątkowego dnia :-)

P.S. 10 rzeczy, które możesz zrobić, aby bardziej cieszyć się dzisiejszym dniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *