Zapiski z czerwonego zeszytu. Najlepsze cytaty z książki „Papierowe marzenia” Richarda Evansa

Czytając książki trafiam czasem na zdania, które mnie poruszają, motywują, skłaniają do refleksji, przywołują wspomnienia lub wywołują uśmiech na twarzy. Jakiś czas temu postanowiłam je spisywać. Nie w byle jakim zeszycie, ale w eleganckim, oprawionym w czerwoną skórę notesie. (Nie znoszę bylejakości. Lubię mieć ładne przedmioty w swoim otoczeniu, więc nawet notes musi być ładny).

Od czasu do czasu będę się dzieliła zawartością mojego czerwonego zeszytu. Dzisiaj kilka najlepszych cytatów z książki „Papierowe marzenia” Richarda Evansa, o której wspominałam kilka dni temu. Nie jest to najlepsza z książek tego autora, ale można w niej znaleźć kilka trafnych myśli zgrabnie ubranych w słowa.

„Bez pasji jesteśmy skazani na przeciętność”
To mój absolutny faworyt wśród cytatów z tej książki. Kto nie odkrył jeszcze swojej pasji, powinien nauczyć się go na pamięć i powtarzać każdego dnia.

„Nie potykają się tylko ci, którzy nie chodzą”
Podobnie jak nie popełniają błędów Ci, którzy nic nie robią.
Ci, którzy najgłośniej i najbardziej zajadle krytykują innych oraz wytykają im błędy, zwykle sami nic nie robią. To nieudacznicy, nie przejmuj się nimi i nadal rób to, co przybliża Cię do Twojego celu. Pamiętaj przy tym, że

„Nieudacznicy nie odrywają oczu od zegara. Zwycięzcy nie odrywają oczu od pracy”
I to powinno Cię od nich różnić.

Mówią, że życie to jest to, co cię spotyka, gdy planujesz coś innego”

Beztroskie postępowanie z pieniędzmi to karygodna rzecz, jednak o wiele gorsze jest beztroskie postępowanie z czyimś sercem – zwłaszcza z tym, które Cię kocha”

„Słyszałem nieraz, że aby kogoś poznać, należy z nim wyjechać w podróż – skutek będzie taki, że albo go pokochasz, albo od niego uciekniesz. Przekonuję się, że to może być prawda”
Najprawdziwsza prawda, sama tego doświadczyłam.

„Każdy z nas dźwiga brzemię swoich tajemnic. Każdy. Różnica polega jedyne na tym, że niektórzy ludzie potrafią ukrywać je lepiej od innych”.

 

 

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *