Nie wychodź dzisiaj z domu! Trzynastego wszystko zdarzyć się może…

Dzisiaj święto pecha – piątek 13-tego. A jak wiadomo trzynastego wszystko zdarzyć się może. Dlatego zabarykaduj się w domu i nigdzie nie wychodź! W przeciwnym razie na pewno spotka Cię jakieś nieszczęście. Zadzwoń do szefa i weź urlop na żądanie, odwołaj wszystkie spotkania, nie kąp się i nie zakładaj nowej koszuli.

Jesteś kobietą? W takim razie zrezygnuj dzisiaj nie tylko z kąpieli, ale również z makijażu, bo jeśli jesteś prawdziwym pechowcem to rozbijesz przy tym lustro, a wtedy czeka Cię nie jeden dzień, ale aż siedem lat nieszczęścia. A zrobić makijaż bez lustra jest trochę trudno, sama przyznasz. Więc nie kąp się, nie maluj, siedź w domu. Najlepiej w ogóle nie wstawaj z łóżka, bo jeszcze wstaniesz lewą nogą…

Jeżeli koniecznie musisz dzisiaj wyjść z domu (przemyślałeś to dobrze?!) to nie waż się przechodzić pod żadną drabiną ani słupem elektrycznym! Unikaj też czarnych kotów, a gdyby któryś okazał się tak bardzo wredny, żeby przebiec Ci drogę z lewej strony na prawą to spluń trzy razy przez lewe ramię i dopiero wtedy idź dalej. I jeszcze jedno – nie podejmuj dzisiaj absolutnie żadnych decyzji inwestycyjnych, nie załatwiaj interesów, nie kupuj domu ani samochodu. Najlepiej nie wstępuj w ogóle do żadnego sklepu.

Uff … to tylko część idiotycznych przesądów, dotyczących tego niby feralnego dnia, które słyszałam w życiu. Odpręż się – po porannej dawce śmiechu, wywołanej przeczytaniem powyższych bredni, Twój dzień będzie udany. A już na pewno zaczniesz go w dobrym humorze :-)
Wstań nogą, którą chcesz, wykąp się, załóż czystą koszulę i idź spokojnie do pracy. Piątek trzynastego to dzień jak każdy inny.

Zastanawiam się, skąd w ludziach bierze się przekonanie, że w piątek trzynastego musi wydarzyć się coś złego, że to najgorszy dzień w roku? Mam wrażenie, że to wymysł nieudaczników, którzy musieli znaleźć sobie jakieś usprawiedliwienie dla swoich niepowodzeń w życiu. Gdy coś im nie wychodziło zrzucają winę na piątek trzynastego, na czarnego kota, który przebiegł im drogę, na wstanie lewą nogą z łóżka, na rzucone przez zazdrosnych sąsiadów uroki.
To bardzo wygodne zwalić winę na okoliczności (nawet najbardziej absurdalne jak data w kalendarzu) i czuć się usprawiedliwionym zamiast wziąć odpowiedzialność za swoje życie.

Data w kalendarzu, drabina lub czarny kot miałyby decydować o tym, jak wygląda mój dzień, moje życie, o tym, co mnie spotyka? Żałosne.
Nie ulegnijmy tej psychozie strachu, bo psychiatria zna już niestety fobię związaną z piątkiem trzynastego – to paraskewidekatriafobia. Osoby cierpiące na paniczny strach przed piątkiem 13-tego boją się w tym dniu wyjść z domu, nie chcą wstać z łóżka, mają zawroty głowy, podwyższone ciśnienie i napady lęku.

Miłego piątku trzynastego życzę! I duuuużej dawki zdrowego rozsądku:-)
Jakie znacie inne przesądy związane z dzisiejszym dniem?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *