Wiosna. Zaproś ją na balkon!

Małe to, niepozorne, wystaje ledwie kilka centymetrów nad ziemię. Nic szczególnego. Dopóki nie zakwitnie. Wtedy zachwyca feerią barw, wdzięczy się do słońca i wywołuje uśmiech na twarzy. No bo kto nie lubi bratków, prawda? Marcowy balkon nie musi być smutny! Wystarczy posadzić do skrzynek te kolorowe roślinki, a wiosna zadomowi się na nim na dobre.Gdy dzisiaj rano na pobliskim bazarku zobaczyłam bratki, nie potrafiłam przejść obok nich obojętnie. Mrugały do mnie tymi swoimi kolorowymi oczkami i szeptały: „mnie wybierz, mnie!”, „kup mnie, ze mną przyjdzie wiosna”. Więc wybrałam i kupiłam. Od razu całą paletę:-) No co? Nie mogłam się powstrzymać:-)

Wiosna w ogrodzie - bratki

I tak oto, zamiast – wzorem większości społeczeństwa – spędzać sobotnie popołudnie w centrum handlowym lub przed telewizorem, wylądowałam z bratkami w ogródku i zajęłam się grzebaniem w ziemi:-) Co po kilku dniach spędzonych przed komputerem okazało się zajęciem bardzo relaksującym. Odpoczęłam, dotleniłam się, posadziłam bratki w ogrodzie i na balkonie – słowem same korzyści.
Pogoda była piękna, słońce przyjemnie grzało, a kwitnące właśnie hiacynty pachniały obłędnie. Za nic nie zamieniłabym tego popołudnia na „spacer” po jakiejś dusznej galerii handlowej.

Wiosna w ogrodzie - hiacynty

Wiosna w ogrodzie – hiacynty

Dzięki temu na moim balkonie zrobiło się już naprawdę wiosennie.

Wiosna na balkonie:-)

Wiosna na balkonie:-)

Wiosna na balkonie:-)

Wiosna na balkonie:-)

Wiosna na balkonie:-)

Wiosna na balkonie:-)

Bratki świetnie nadają się zarówno do wiosennego ogrodu jak i na balkon. Nie wymagają zbyt wiele troski, a większość odmian dobrze znosi chłód i niewielkie przymrozki, nawet do -5 stopni C.

W ogrodzie lub na balkonie wyglądają uroczo. Mam jakiś sentyment do tych drobnych, wesołych i kolorowych kwiatków. Kojarzą mi się z dzieciństwem, z ogrodem Babci, który zawsze był pełen kwiatów. Wiosną bratków, szafirków, pierwiosnków i tulipanów.

Wiosna w ogrodzie - bratki

Wiosna w ogrodzie – bratki

Wiosna w ogrodzie - bratki

Wiosna w ogrodzie – bratki

Urzekają mnie ich niewielkie rozmiary i przepiękne kolory. Są śliczne i niezwykle wdzięczne.
W połączeniu z narcyzami, szafirkami czy tulipanami tworzą piękne, wiosenne kompozycje. Posadzone w ozdobnej doniczce mogą być piękną wiosenną dekoracją mieszkania.

Zaproś wiosnę na swój balkon!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *