10 rzeczy, które możesz zrobić, aby bardziej cieszyć się dzisiejszym dniem. Część 2.

Gdy planujemy zmienić coś w życiu mówimy często: zrobię to od nowego roku, od przyszłego miesiąca, od następnego tygodnia, od poniedziałku. Zatem do dzieła – mamy i poniedziałek i nowy tydzień! I nową porę roku, która sprawia, że mamy więcej energii do działania. Warto wykorzystać ten moment na wprowadzenie kilku zmian w codziennym „rozkładzie jazdy”.

Dzięki nim można czerpać więcej radości z każdego „zwykłego dnia”. (Tak na marginesie – każdy dzień jest niezwykły i niepowtarzalny, tylko często o tym zapominamy. I często marnujemy czas.)

Oto druga garść pomysłów, co można zrobić, aby dobrze przeżyć każdy dzień.
Pierwszą część znajdziesz tutaj

6. UŚMIECHAJ SIĘ DO WSZYSTKICH OSÓB, KTÓRE DZISIAJ SPOTKASZ
Większość z nich odwzajemni uśmiech.

7. DOTLEŃ SIĘ PRZED PRACĄ
Pomyśl – chwila przed pracą tylko dla Ciebie. Bez szefa, klientów, dzwoniącego co chwilę telefonu i listy zadań do wykonania. Brzmi zachęcająco, prawda?
Warto wstać trochę wcześniej, by wygospodarować kilkanaście minut na poranny spacer, podczas którego dotlenisz się, zrelaksujesz, wyciszysz, poobserwujesz świat…
Mieszkasz w odległości 15-20 minut spacerem od pracy? Zacznij chodzić do niej pieszo. Dojeżdżasz autobusem lub tramwajem? Wysiadaj 1-2 przystanki wcześniej. Samochodem? Nie parkuj pod biurem, ale kilka ulic dalej.
Wystarczy tak niewiele, by dobrze zacząć dzień!

8. ZRÓB COŚ DOBREGO DLA INNYCH
Nie czekaj, aż ktoś Cię o coś poprosi.  Uprzedź jego prośbę, pomyśl, czego mu potrzeba lub co sprawi mu przyjemność, zrób to z własnej inicjatywy. Może to będzie kubek herbaty, ciepły posiłek, pomoc w opiece nad dziećmi, zakupy dla kogoś, kto ma problemy z poruszaniem się, a może „tylko” dobre słowo.
Twoje drobne gesty mogą mieć dla kogoś ogromne znaczenie. Mogą komuś przywrócić wiarę w człowieka.

9. ZRÓB COŚ, CO SPRAWIA CI PRZYJEMNOŚĆ
Zrób coś dobrego dla innych, ale nie zapominaj o sobie. Ty tez jesteś ważny.
Znajdź czas na swoje hobby – to wspaniałe mieć jakąś pasję w życiu. Dzięki pasji rozwijamy się, spełniamy swoje marzenia, stajemy się bardziej interesującymi i wartościowymi ludźmi.
Każdego dnia zrób coś, co sprawi Ci przyjemność – idź pobiegać, przeczytaj ulubione czasopismo, obejrzyj dobry film, przygotuj sobie aromatyczną kąpiel. Czerp radość właśnie z takich drobnych rzeczy.

10. POROZMAWIAJ Z PRZYJACIELEM
Piotr Skrzynecki, spiritus movens krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”, mawiał, że każdego dnia dobrze jest przeczytać wiersz, posłuchać muzyki i porozmawiać z przyjacielem. Jest w tym głęboka mądrość. Zwłaszcza dzisiaj, gdy prawdziwe, serdeczne rozmowy z przyjaciółmi w coraz większym stopniu zastępujemy powierzchownymi kontaktami z facebookowymi znajomymi, gdy zamiast rozmawiać wysyłamy sobie lakoniczne smsy.

ŻYJ UWAŻNIE! Powodzenia:-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *