Kraków. Najlepsze kapkejki w mieście

Gdy mam ochotę na słodkie „małe co nieco”, a jestem akurat w pobliżu Brackiej w Krakowie, wstępuje zwykle na najlepsze kapkejki w mieście. Wydałam tam już chyba fortunę, ale nie żałuję ani złotówki. Life’s too short to eat bad cake:-)

Lubię to miejsce nie tylko za pyszne kapkejki, ale również za dobrą, organiczną kawę i sympatyczną obsługę. Za każdym razem, gdy wchodzę do Cupcake Corner, wita mnie uśmiechnięta od ucha do ucha dziewczyna, która na dodatek sprawia wrażenie, jakby była przekonana o wyjątkowości sprzedawanych przez nią babeczek z kremem. I ma rację – są wyjątkowe. Wyjątkowo dobre.

– Mogę w czymś pomóc? Widzę, że trudno się pani zdecydować.
– Jeszcze moment, mam problem z podjęciem decyzji.
– Nic dziwnego, tyle pyszności w jednym miejscu nieczęsto się zdarza
– odpowiada dziewczyna i zupełnie mnie tym rozbraja.

Gdy decyduję się na Red Velvet i Czekoladowe Confetti podając mi kapkejki mówi:
Ostatnio, jak pewne panie zjadły czekoladowe confetti, to później nie mogły spać, bo śniło im się przez całą noc. Były tu wczoraj i opowiadały mi o tym. Mam nadzieję, że jak Pani zje to czekoladowe confetti, to również będzie się Pani śniło w nocy i będzie Pani do nas wracała.

I jak tu ich nie lubić?:-)
Lubię wpadać na Bracką na kawę i ciastko, kilka razy zdarzyło mi się nawet siedzieć tam z laptopem i przeglądać jakiś projekt. Dobrze się tam czuję.

Kapkejki Czekoladowe Confetti i Red Velvet w Cupcake Corner w Krakowie

Kapkejki Czekoladowe Confetti i Red Velvet

Słynna czerwona babeczka Red Velvet jest dobra, ale nie ma żadnej wyraźnej nuty smakowej, która nadałaby jej charakter. I dlatego trochę mnie rozczarowuje.

Za to Czekoladowe Confetti … hmm jest wspaniałe. Mocno czekoladowy, intensywny w smaku krem to spełnienie marzeń każdego czekoladoholika. Moje kubki smakowe wariują ze szczęścia. Jeżeli potrzebujecie skoncentrowanej dawki czekolady, sięgnijcie po tą czekoladową babeczkę w Cupcake Corner.

Babeczki z waniliowego lub czekoladowego ciasta, ozdobione solidną porcją kremu występują tam w wielu wariacjach. Oprócz klasyków, takich jak Karmazynowy Aksamit z czerwonego ciasta, Czarny Las czy Czekoladowe Confetti trafić można również na specjały dnia: babeczkę z masą borówkową, ciasteczkową lub miętową.

Mój ulubiony kapkejk? Biała Czekolada w Pistacjach!

Najlepsze kapkejki w Krakowie - Biała Czekolada w Pistacjach w Cupcake Corner

Biała Czekolada w Pistacjach

I Miętówka – czekoladowa babeczka z masą miętową i kawałeczkami czekolady. Jak dla mnie całość mogłaby być jeszcze bardziej miętowa. Uwielbiam połączenie mięty i czekolady.

Cupcake Corner w Krakowie - Mietówka i Amerykański Sernik

Kapkejki Miętówka i Amerykański Sernik

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *