Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Wiedniu – FOTO zapowiedź

Dzisiaj rano wróciłam z Wiednia. Zmęczona po nieprzespanej nocy i dwudniowym „bieganiu” po Wiedniu, ale szczęśliwa, bo właśnie spełniłam swoje kolejne marzenie – spacerowałam po najpiękniejszych wiedeńskich jarmarkach adwentowych, podziwiałam świątecznie udekorowane miasto, piłam grzane wino, zajadałam pieczone kasztany i cieszyłam się, że święta tuż, tuż…

Jednak nawet najwspanialsze weekendowe wyjazdy i spełnianie marzeń nie są usprawiedliwieniem dla nieobecności w pracy – szefowa hetera kazała odsiedzieć przy biurku 10 godzin i nie było na to rady. Jak jeszcze raz zrobi mi taki numer, to ją zwolnię.

W ciągu dnia rozdzwoniły się telefony od znajomych: „I jak było na tych jarmarkach bożonarodzeniowych w Wiedniu? Opowiadaj! Masz jakieś zdjęcia? Kiedy wrzucisz je na bloga, żebyśmy mogli obejrzeć?!”.  Moi drodzy, nie spałam od 36 godzin, cały dzień spędziłam w pracy, dlatego wybaczcie, ale nie jestem w stanie wykrzesać z siebie ani odrobiny zapału, by napisać wam coś ciekawego o wiedeńskich jarmarkach.

Dlatego dzisiaj tylko kilka zdjęć dla najbardziej niecierpliwych, a pełne teksty (będzie ich kilka) pojawią się w najbliższych dniach. Mam nadzieję, że zdjęcia zaostrzą wasz apetyt na więcej i wkrótce zajrzycie tu ponownie.

Tymczasem miłego oglądania i … dobranoc.

To nie jarmark adwentowy, lecz słynny wiedeński targ Naschmarkt, na którym można kupić niemal wszystko – począwszy od owoców i warzyw z różnych zakątków świata, pysznych serów i wędlin przez orientalne przyprawy, hummus i turecką baklawę aż po owoce morza.

Wiedeński targ Naschmarkt

Malutkie patisony faszerowane owczym serem, daktyle z owczym serem i żurawiną, daktyle z prosciutto, suszone pomidory, owczy ser owinięty plasterkami prosciutto… Jeszcze jakieś życzenia?

Naschmarkt to raj dla smakoszy. Od dawna znajdował się na mojej podróżniczej liście marzeń. Byłam już kilka razy w Wiedniu, ale dopiero podczas tego wyjazdu udało mi się dotrzeć do „żołądka miasta„. Spodziewajcie się wkrótce specjalnego wpisu o największym wiedeńskim targu.

A teraz już obiecane kilka zdjęć z wiedeńskich jarmarków bożonarodzeniowych.

Weihnachtsdorf Belveder, Wien

Wiedeń – jarmark adwentowy przed Belwederem

Wioska bożonarodzeniowa przed Pałacem Schönbrunn w Wiedniu

Jarmark bożonarodzeniowy przed Pałacem Schönbrunn w Wiedniu

Wiedeńskie jarmarki adwentowe

Każdy jarmark adwentowy ma swój własny wzór kubka na Glühwein. Najbardziej podobał mi się ten z placu Ratuszowego (na zdjęciu) i z jarmarku pod Belwederem.

Wiedeń - jarmark bożonarodzeniowy przed Ratuszem

Wiedeń – jarmark bożonarodzeniowy przed Ratuszem

Wiedeń - jarmark bożonarodzeniowy na Michaelerplatz

Wiedeń, jarmark bożonarodzeniowy na Michaelerplatz

Wiedeń, jarmark adwentowy na Maria Theresien Platz

Wiedeń, jarmark adwentowy na Maria Theresien Platz

Wiedeń - jarmark na placu Ratuszowym

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *