Co (nie)podobało mi się w Obertauern.

Świetnie zaprojektowana sieć wyciągów, działająca w obu (!) kierunkach karuzela narciarska, dobre warunki śniegowe, 100 km tras, imponująca oferta après-ski, ekskluzywne hotele blisko stoku plus nieco snobistyczna atmosfera. Oto Obertauern – spełniony sen niejednego narciarza. W tej beczce miodu jest jednak łyżka dziegciu.

To, co zrobiło na mnie największe wrażenie w Obertauern, to wcale nie wielkość terenu narciarskiego, nie malownicze położenie w kotle czy unoszący się w powietrzu zapach luksusu, ale … rozplanowanie ośrodka narciarskiego.

Wyciągi narciarskie w Obertauern

Wystarczy rzut oka na plan ośrodka narciarskiego Obertauern, żeby zauważyć, jak genialnie zaprojektowana została sieć wyciągów.

Po pierwsze – w Obertauern nie trzeba korzystać ze ski busów. Z dowolnego punktu miejscowości w ciągu kilku minut można dotrzeć (pieszo lub na nartach) do jakiegoś wyciągu narciarskiego. A później wystarczy tak zaplanować sobie jazdę, żeby po południu znaleźć się na trasie prowadzącej do Obertauern lub wprost pod drzwi hotelu, w którym mieszkamy. Jak dla mnie rewelacja.

narciarze w Obertauern

W Obertauern po wyjściu z hotelu wskakuje się na narty i podjeżdża pod wyciąg.

Po drugie – kolejki linowe i wyciągi zostały tak sprytnie rozmieszczone na stokach, że tworzą działającą w obu kierunkach karuzelę narciarską wokół Obertauern. W praktyce oznacza to, że zaczynając od dowolnego wyciągu w dolinie, dodajmy – przy którymkolwiek z siedmiu parkingów, można bez odpinania nart objechać wszystkie stoki wokół Obertauern i wrócić do punktu wyjścia.

Ta karuzela narciarska, znana jako Tauernrunde Obertauern, działa w dwóch kierunkach: zgodnie z ruchem wskazówek zegara (czerwona Tauernrunde) i przeciwnie do niego (zielona Tauernrunde). Długość obu pętli narciarskich jest podobna – około 12 km.

No dobrze, wystawiłam laurkę Obertauern, gdzie więc ta łyżka dziegciu? O tym w kolejnym wpisie, w którym podzielę się wrażeniami z czerwonej Tauernrunde.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *