Pocztówki z Lanzarote. Raj jest blisko.

Pokryta lawą wyspa o nieziemskim krajobrazie. Czerwone góry, czarne i złote plaże, szmaragdowe wody Atlantyku, białe domy z zielonymi i niebieskimi okiennicami. Zdumiewająca natura i zachwycające widoki. Lanzarote nikogo nie pozostawia obojętnym. Mnie oczarowała.

Lanzarote – wyspa wulkanów

Lanzarote to wyspa wulkanów i ognia. W pierwsze połowie XVIII wieku miały tu miejsce potężne, trwające aż 6 lat, erupcje wulkanów. W południowo-zachodniej części wyspy rozciąga się dziś pasmo kraterów zwane Montañas del Fuego (Góry Ognia).

Podróżując po Lanzarote miałam wrażenie, że nagle znalazłam się na innej planecie. Nieziemski, a może wręcz „diabelski” krajobraz. Surowy i budzący respekt wobec sił natury.  A jednocześnie piękny i fascynujący. Lawa jest tutaj wszędzie. Nic więc dziwnego, że symbolem Lanzarote jest Diablo de Timanfaya (Diabeł z Timanfaya).

Lanzarote_Diablo de Timanfaya

Diablo de Timanfaya – symbol wyspy Lanzarote i Parku Narodowego Timanfaya

Najpiękniejsze miejsca na Lanzarote

Jednak Lanzarote to nie tylko wulkany i lawa. To również zachwycająca przyroda, wspaniałe plaże (niech was nie odstrasza ich czarny kolor), niebieskie wody oceanu, tradycja, kuchnia i tak urzekające miejsca jak np. Mirador del Rio, Jameos del Agua czy ogród kaktusowy. Te ostatnie są dziełem Césara Manrique – wybitnego artysty i wizjonera Wysp Kanaryjskich. Podróżując po Lanzarote często trafia się na ślady jego działalności. To dobry duch tej wyspy, jej czuły opiekun. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że to Cesar Manrique uczynił Lanzarote tak piękną.

Pocztówki z Lanzarote

Jardin de Cactus, Los Hervideros, Mirador del Rio, Jameos del Agua

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *