Spotkanie z laureatami Oscara w Krakowie

Ostatnio wiele się dzieje. Po pełnym wrażeń „weekendzie kulturalnym” czeka mnie spotkanie ze światowymi ekspertami z zakresu turystki filmowej, w którym mają wziąć udział również laureaci Oscara: Ewa Braun i Allan Starski. Nie muszę chyba dodawać, że bardzo się z tego cieszę. W końcu nie każdy ma możliwość spotkania się na żywo ze zdobywcą Oscara.

W przyszłym tygodniu w Krakowie odbędzie się konferencja poświęcona turystyce filmowej, na którą zostałam zaproszona.
Można powiedzieć, że przez dwa dni Kraków będzie światową stolicą filmu. Poza gośćmi specjalnymi – Ewą Braun i Allanem Starskim – do Krakowa przyjadą światowej klasy specjaliści zajmujący się różnymi dziedzinami przemysłu filmowego.

Przejrzałam program konferencji – robi wrażenie. Widać, że organizatorzy nie potraktowali tematu „po macoszemu”, ale naprawdę się postarali. To nie będzie sztampowa jedno- czy dwugodzinna konferencja, na której wymądrza się jakiś teoretyk, któremu wydaje się, że pozjadał wszystkie rozumy (niestety zdarzało mi się bywać i na takich).

To będą dwa dni poważnych prelekcji wygłaszanych przez najlepszych w branży praktyków. Opowiedzą m.in. o znaczeniu turystyki filmowej w rozwoju regionów i miast, o wykorzystywaniu filmów do budowania wizerunku miast (pamiętacie niesamowitą Barcelonę z filmów Almodóvara i Allena?!, Kraków z filmu „Anioł w Krakowie”?), czy wreszcie o organizowanych już wycieczkach szlakiem Jamesa Bonda i Harry’ego Pottera.  I przyznam, że na te ostatnie wykłady czekam najbardziej :-)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *